Jordania - Wrzesień 2022

  -  
ok. 8450 PLN

Data wyjazdu:

Data powrotu:

Miejsce:

Jordania / Aquaba

Ilość osób:

1
  /  
20
  (wolnych miejsc: 19)

Udostępnij na:

Jordania / Aqaba

Jordania – państwo położone w Azji, w regionie Bliskiego Wschodu, ze stolicą w Ammanie.

Graniczy z Izraelem (238 km), Palestyną (Zachodnim Brzegiem Jordanu; 97 km), Syrią (375 km), Irakiem (181 km) i Arabią Saudyjską (744 km). Łączna długość granic wynosi 1635 km. Jordania posiada ograniczony dostęp do morza Morza Czerwonego poprzez Zatokę Akaba. Długość wybrzeża morskiego wynosi 26 km[4].

Jordania jest monarchią konstytucyjną. Obecnie panującym królem jest Abdullah II.

Akaba – miasto w południowo-zachodniej Jordanii, stolica muhafazy Akaba, nad Zatoką Akaba (Morze Czerwone), będące jedynym portem morskim kraju (jedynie 27 km linii brzegowej). Miasto ma port rybacki, lotnisko, połączenie drogowe i kolejowe z Ammanem oraz drogowe z Medyną (Arabia Saudyjska). Przez port wywozi się fosforyty, jest strefa wolnocłowa, przemysł chemiczny to gł. produkcja nawozów fosforowych. Znajduje się tutaj ośrodek sportów wodnych oraz akwarium morskie.

Aqaba Marine Park

Największą atrakcją Akaby jest nurkowanie w wodach Morza Czerwonego. Obfituje ono w bogactwo koralowców i żyjących wśród raf koralowych dziesiątek, jeśli nie setek gatunków ryb i innych stworzeń morskich. W parku wodnym Aqaba Marine Park znajduje się 19 z 25 wszystkich jordańskich miejsc przeznaczonych do nurkowania.

Program wyjazdu
  OPIS DNIA
DZIEŃ 1 - 05.09.2022

Spotkanie na lotnisku  w Warszawie +  Wylot do Aqaba + Zakwaterowanie hotelu + Nocleg

DZIEŃ 2 - 06.09.2022

Nurkowanie z łodzi lub z brzegu + Wypoczynek All Inclusive + Nocleg

DZIEŃ 3 - 07.09.2022

Nurkowanie z łodzi lub z brzegu + Wypoczynek All Inclusive + Nocleg

DZIEŃ 4 - 08.09.2022

Nurkowanie z łodzi lub z brzegu + Wypoczynek All Inclusive + Nocleg

DZIEŃ 5 - 09.09.2022

Nurkowanie z łodzi lub z brzegu + Wypoczynek All Inclusive + Nocleg

DZIEŃ 6 - 10.09.2022

Wycieczka do Petry i Wadi Rum + Wypoczynek All Inclusive + Nocleg

DZIEŃ 7 - 11.09.2022

Wypoczynek All Inclusive + Nocleg

DZIEŃ 8 - 12.09.2022 Wykwaterowanie + Wylot do Warszawy
Wycieczka do Petry i Wadi Rum

Główne atrakcje:

• Petra - niesamowite skalne miasto
• Spacer wąwozem As-Sik
• Ekscytująca przejażdżka jeepami
• Wizyta w beduińskim obozowisku


Opis wycieczki:

Zapraszamy na wycieczkę, podczas której odwiedzimy dwa najbardziej reprezentacyjne miejsca w Jordanii. Na początek czeka nas wizyta w Petrze – niesamowitym skalnym mieście, które jest uznawane za jeden z siedmiu cudów świata Przespacerujemy się tu malowniczy wąwozem As-Sik, który krętymi skalnymi korytarzami doprowadzi nas do starożytnego miasta Nabetejczyków, gdzie czekają na nas wykute w skale, klasztory, skarbce, grobowce i wiele innych zachwycających obiektów. Następnie przejazd na pustynię Wadi Rum. Odbędziemy tu ok. 1,5-godz. ekscytującą przejażdżkę jeepami przez czerwono-złote piaski pustyni pośród zjawiskowych formacji skalnych, które niejednokrotnie stanowiły scenerię wielu filmów, takich jak np. „Indiana Jones” czy „Marsjanin”. Na koniec dnia wizyta w tradycyjnym beduińskim obozowisku, gdzie odpoczniemy i zjemy kolację przy akompaniamencie muzyki arabskiej. Będzie możliwość skosztowani tradycyjnych potraw oraz podziwiania tańca brzucha czy innych tańców arabskich.

Miejsca nurkowe

Power Station
Piękna i praktycznie niezniszczona rafa. Dno opada tu łagodnie, a nurkować można a głębokościach od 5 do ponad 200 m. Miejsce nurkowe jest dostępne z brzegu i z łodzi, ale częściej nurkowie wybierają tę drugą opcję. Zobaczysz tu sporo miękkich koralowców, ryby rafowe, węgorze, żółwie i ślimaki nagoskrzelne. Podwodne życie jest znacznie bogatsze w górnych partiach rafy.

Siedem sióstr
Zaledwie 30 m od brzegu znajduje się niewielka rafa, gdzie zanurkujesz na kilkanaście metrów głębokości. Na małej powierzchni, żyje tuj dużo ryb, piękne korale i gąbki. Woda jest tu przejrzysta, więc to świetne miejsce do podwodnej fotografii.

Japanese Garden
Piękna rafa koralowa, z miękkimi i twardymi koralami. Na głębokości ok. 25 m znajduje się pionowa skała, przy której jest największe zagęszczenie morskiej fauny. Dalej, na głębokości ok. 30 metra znajduje się wspaniała dolina czarnych korali. Można tu spotkać m.in. pięknego ślimaka morskiego – Hiszpańską Tancerkę, żółwie i orlenie.

Cedar Pride
Najpopularniejsze miejsce nurkowe w Jordanii. To wrak libijskiego frachtowca o długości 74 metrów, który poszedł na dno w 1982 r. w porcie w Akabie. Z niewyjaśnionych przyczyn na pokładzie wybuchł pożar, co doprowadziło do uszkodzeń i ostatecznie uziemiło jednostkę. Ta stała na redzie i rdzewiała, dopóki król Jordanii nie postanowił z okazji swoich urodzin, że da krajowi nową atrakcję. Podjął decyzję o zatopieniu Cedar Pride, która stała się prawdziwą gwiazdą wśród miłośników nurkowania.

Lockheed C-130 Hercules
Wrak czterosilnikowego samolotu wojskowego o długości 34 m i 40-metrowej rozpiętości skrzydeł. To kolejna atrakcja, która została zatopiona w wodach Jordanii dla podniesienia ich nurkowej atrakcyjności. Herculesa na zatopienie podarowały Jordańskie Siły Powietrzne. Samolot został zatopiony w 2017 r. na głębokości od 12 do 17 m i jest jedną z najmłodszych podwodnych atrakcji Jordanii.

Podwodne Muzeum Wojskowe
U wybrzeży Morza Czerwonego w Akabie, w lipcu 2019 r. uroczyście zatopiono 19 wycofanych ze służby pojazdów jordańskiej armii. Pod wodą umieszczono odpowiednio przygotowany sprzęt, który ma odwzorowywać jordańską bojową formację taktyczną. To kolejne ciekawe miejsce dla nurków. Pod wodą znajdują się m.in. śmigłowiec szturmowy Royal Jordanian Air Force Bell AH-1F Cobra, czołg Chieftain z działem 120 mm, karetka pancerna FV104 Samaritan i samochód pancerny FV701 Ferret. Osiem wraków został umieszczonych na głębokościach między 15 a 20 m, a jedenaście pojazdów spoczęło 20-28 m pod powierzchnią Morza Czerwonego.

Hotel Beau Rivage By SolYMar ****

Położenie
Hotel należy do popularnej w krajach arabskich grupy hotelowej "Jaz". Zlokalizowany ok. 15 km na południe od miasta Aqaba, w spokojnej okolicy, z zachwycającym widokiem na Zatokę Aqaba i pobliskie góry. W pobliżu znajduje się kompleks Tala Bay z kilkoma sklepami i urokliwą mariną. Trzy razy dziennie kursuje bezpłatny bus hotelowy do Aqaby. Port lotniczy w Aqabie leży w odległości ok. 28 km od hotelu.

Plaża
Hotel położony jest na niewielkim wzniesieniu niecałe 600 m od wybrzeża i publicznej plaży. Dla gości hotelowych dostępna jest prywatna plaża w oddalonym o niecałe 2 km Hotelu Berenice Beach Club, z bezpłatnymi leżakami i ręcznikami plażowymi. Na plaże 3 razy dziennie kursuje bezpłatny bus hotelowy.

Do dyspozycji gości
Hotel oferuje: 24-godzinną recepcję, lobby, restaurację główną Le Chateaux (dania kuchni międzynarodowej serwowane w formie bufetu), lobby bar Le Brasserie i bar przy basenie Le Coquillage (niektóre dodatkowo płatne). Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny zewnętrzne ze słodką wodą oraz jacuzzi otoczone tarasem słonecznym (leżaki, parasole i ręczniki basenowe w cenie). Dodatkowo w hotelu: boisko do siatkówki, sklepik z pamiątkami, parking oraz możliwość wynajmu auta.

Pokoje
Hotel należy do popularnej w krajach arabskich grupy hotelowej "Jaz". W 3-piętrowym budynku hotelowym, zbudowanym na planie litery "U" mieści się 105 przytulnych, komfortowo urządzonych pokoi.
Wyżywienie
Śniadania oraz obiadokolacje w formie bogatego bufetu (napoje dodatkowo płatne) lub za dopłatą All Inclusive – śniadania (07:00-10:00), obiady (13:00-14:30) i kolacje (19:00-21:30) w formie bufetu, wybrane napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkohole (za wyjątkiem wina) serwowane w restauracji głównej do posiłków oraz w wyznaczonym barze (na ogół przy basenie) na terenie hotelu w godzinach 11:00-23:00.

Program sportowy i animacyjny
Na terenie hotelu można skorzystać z 2 basenów ze słodką wodą lub jacuzzi. Ponadto dostępne: boisko do siatkówki, rzutki, boccia oraz sezonowo w ciągu dnia lekki program animacyjny. Za opłatą, znajdujące się w pobliżu hotelu centrum sportów wodnych i centrum nurkowe.

Internet
Dostęp do Wi-Fi na terenie hotelu bez opłat.

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Warszawa - Aqaba - Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelu Beau Rivage By SolYMar **** z opcją All Inclusive - pokoje 2 osobowe
 • Wyżywienie według programu
 • Pakiet 4 dni nurkowych (część z łodzi a część z brzegu, 8 nurkowań)
 • Wycieczkę do Petry dla całej grupy
 • Opiekę polskiego instruktora podczas wyjazdu
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe z dnia przesłania oferty
 • Transfery lotnisko-hotel-lotnisko na wyłączność grupy
Cena nie zawiera
 • Wydatków własnych uczestników
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu
 • Atrakcji nie zawartych w ofercie
 • Atrakcji opcjonalnych
 • Ubezpieczenia nurkowego
 • Wycieczek fakulatywnych nie zawartych w ofercie
 • Napojów na wycieczkach fakulatywnych
 • Ewentualnych testów na COVID jeśli będą wymagane
 • Wizy wjazdowej jeśli będzie wymagana (na tą chwilę przy grupie nie ma wizy)
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego