Safari – Brothers & Dedalus & Elphistone + Rocky Zabargad

  -  
1600 PLN + 1070 EUR

Data wyjazdu:

Data powrotu:

Miejsce:

Egipt - Brothers & Dedalus & Elphistone + Rocky Zabargad

Ilość osób:

25
  /  
25
  (wolnych miejsc: 0)

Udostępnij na:

Brothers & Dedalus & Elphistone + Rocky Zabargad

Chcemy Was zabrać na safari po najlepszych miejscach nurkowych na trasach Brothers & Dedalus & Elphistone + Rocky Zabargad .Wiele z miejsc jakie znajdą się na naszej trasie są osiągalne tylko i wyłącznie z pokładu łodzi safari. Kierunek ten szczególnie polecamy osobom które w ciągu jednego tygodnia chciałyby przeżyć niesamowitą przygodę, wypełnioną różnymi doświadczeniami. Naszą podróż rozpoczniemy się w porcie Galib , jako że znajdują się one najbliżej docelowej grupy miejsc, do odwiedzenia z naszej listy. Uczestnicy powinni być przygotowani na nurkowanie w różnych warunkach, począwszy od nurkowania w prądzie, wzdłuż ścian gdzie w poszukiwaniu rekinów można zejść na większą głębokość, aż po zanurzania w grotach, jaskiniach, tunelach na bardzo małych głębokościach.

RAMOWY PLAN WYPRAWY

Safari rozpoczniemy w jednym z portów w Hurghadzie.
Pierwszy dzień spędzimy na przybrzeżnych rafach, gdzie skupimy się na odpowiedniej konfiguracji sprzętu oraz dobraniu optymalnej ilości balastu.

Kolejnego dnia udamy się w kierunku Wyspy Braci które, są szczytami dwóch podmorskich gór wznoszącymi się z głębin otchłani o głębokość nawet 300 m. Znajdują się około 60 mil od brzegu. Wielki Brat, który łatwo identyfikuje się z latarnią morską, ma około 100 metrów średnicy i 400 metrów długości, z dwoma krańcami na wschód i zachód. Mały Brat leży około 800 metrów na wschód od Dużego.

 

Będąc częścią Parku Narodowego Wysp Morskich, wyspy te oferują oszałamiające nurkowanie na ścianach i zapierający dech w piersiach pokaz kolorów dzięki bogatej gamie miękkich koralowców i gorgonii, które pokrywają ściany. Znajdziemy tu duże i małe ryby tj; tuńczyki, barakudy, ławice lucjanowate, a także młoty, jedwabiste i oceaniczne rekiny białe, przy odrobinie szczęścia można spotkać bardo rzadki okaz Kosogona oraz manty. Obserwacje rekina Szarego Rafowego są prawie gwarantowane na Północnym i Południowym Płaskowyżu Małego Brata.

 

Dla osób miłujących się w nurkowaniach wrakowych mamy dobrą wiadomość. Wraki Aida II, egipskiego statku dostawczego o długości 82 m, który zatonął w 1957 roku, oraz Numidia, statek towarowy przewożący lokomotywę do Indii, leżą na ścianach Wielkiego Brata. Oba są pokryte miękkimi i twardymi koralowcami.

 

Po nurkowaniach na wyspach Baraci udamy się w stronę.

Daedalus Reef, to duża owalna rafa z latarnią morską i jest najdalej położoną rafą morską na egipskim Morzu Czerwonym. Jego głębokie ściany i spadki oferują jedne z najbardziej spektakularnych nurkowań, które można odbyć w Egipcie. Daedalus ma górzyste, dziewicze, twarde formacje koralowe. Istnieje również duża szansa na spotkanie ze szkołą rekinów młotów i szarych rekinów rafowych.

 

Kolejnym przystankiem wielkiej trójcy jest Elphinstone Reef, ze ściankami pokrytymi miękkimi koralami, oferuje prawdopodobne spotkanie z rekinami rafowymi szaro płetwymi krążącymi po płaskowyżach, a nawet Oceaniczne rekiny biało płetwe które, można zobaczyć tutaj przez większą część roku.

 

Ostatnim miejscem które odwiedzimy jest Rocky Zabargad, Wyspy położone są niedaleko sudańskiej granicy. Z powodu swej górzystości wygląda na niedostępne miejsce. Łodzie z reguły cumują na południowym brzegu. Na piaszczystym podłożu zobaczyć można wielkie kule twardych korali, wokół których kłębi się ogromna ilość ryb wliczając w to mureny, płaszczki, ryby krokodyle i wiele innych gatunków. Na głębokości 20 metrów możemy również zanurkować na wraku spoczywającym na stromo opadającej ścianie od wschodu. Na zachodniej zaś stronie znajduje się najlepsze miejsce do spotkania się oko w oko z rekinem młotem, rekinem szarym jak również z anemonami na płytkiej części tej rafy.

Safari zakończy się w Jednym z portów Marsa Alam.

 

Uczestnicy safari powinni być gotowi na nurkowania w silnych prądach morskich, które bardzo często odbywają się jako desant z pontonu. Niezbędnym wyposażeniem będą bojki sygnalizujące( 1 sztuka na każdego uczestnika), które pozwolą nam bezpiecznie zakończyć nurkowania.

 

* Jest to ramowy plan podróży i z przyczyn niezależnych od organizatorów jak np warunki pogodowe lub przeprowadzane na południu Egiptu manewry wojskowe może ulec zmianie.

MIEJSCA NURKOWE

Brothers Islands - to bez wątpienia jedno z najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie. Są to dwie małe wyspy położone 35 mil na północny-wschód od wybrzeża El Quseir, dokładnie na środku Morza Czerwonego, między Egiptem a Arabią Saudyjską. Jedynym sposobem dostania się na nie jest łódź czarterowa. Dzięki temu, że leżą daleko od brzegu i trudno do nich dopłynąć, jest to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc nurkowych na całym Morzu Czerwonym na terytorium Egiptu.

Daedalus - znana również pod nazwą „Abu el-Kizal”, leży 80 km od wybrzeża Marsa Alam. Odległość ta sprawia, iż jest to jedno z najrzadziej odwiedzanych, i zarazem najlepiej zachowanych, miejsc nurkowych w tym regionie. Obszar ten jest poddawany silnym prądom, w szczególności na północy. Zarówno od wschodniej, jak i zachodniej strony rafa jest obficie pokryta gorgoniami i miękkimi koralowcami. W Abu el-Kizal można spotkać sporo „grubych ryb”, takich jak rekiny młoty, różne gatunki karanksów, tuńczyki, mureny i pseudochromisy. Głębokość od 5 do 40 metrów czyni to miejsce odpowiednim również dla średnio zaawansowanych nurków, którzy muszą jednak potrafić radzić sobie z silnymi prądami.
Do rafy Deadalus docierają łodzie noclegowe kursujące na Morzu Czerwonym. Najbliższym portem jest Marsa Alam.

Zabargad Island- to wspaniałe miejsce nurkowe oferujące nurkowania przy ścianach, wrak i płytkie obszary z dziesiątkami smukłych wieży koralowców. Można spotkać tropikalne strzępielowate, które jest łatwo podejść i fotografować. Podczas nurkowania w nocy można spotkać ośmiornice, skorupiaki i ślimaki nagoskrzelne.
 

Rocky Island - to mała wyspa koralowców, które wyłaniają się z powierzchni w kształcie elipsy. Ściany biegną aż do głębokości ponad 1000 metrów. Ściany pokryte są miękkimi koralami i ogromnymi gorgoniami, które poruszają się zgodnie z prądami. Możliwe jest spotkkanie wielu gatunków rekinów, jak również o sailfish, delfinów i mant.
Wszystkie miejsca nurkowe uzależnione są od warunków pogodowych.

Marsa Alam - to najpiękniejsze miejsca do nurkowania z brzegu w Egipcie. Temperatury tutaj są zawsze o 7 – 10 stopni wyższe niż leżące dalej na północ miejscowości. A w morzu, niedaleko od brzegu, miejsca ulubione przez delfiny, mureny, żółwie morskie,rekiny i …dugonga (krowa morska). Prawdziwy raj dla nurków, ale także ludzi lubiących spokojny wypoczynek. Nurkom poleca się przede wszystkim takie miejsca jak Elphistone, leżący 6,5 mili morskiej od brzegu. Płytką, turkusową lagunę – Saab Samadai – Dom Delfinów, m.in. z rafą, podwodnymi jaskiniami i dekoracyjnymi pinaklami – sterczynami. Natomiast Fury Shoah – Dzika Ławica odwiedzana przez delfiny, ryby rafowe i kilka gatunków rekinów jako atrakcję ma także wraki holownika i żaglowca.

Elphinstone - jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

Wspaniałe doświadczenie, dla nurków na każdym poziomie, ponieważ w doborze tych miejsc kierujemy się przede wszystkim waszym bezpieczeństwem, w myśl tego nurkowania będą zaplanowane tak, aby każdy z was czuł się komfortowo i mógł zwiedzać nurkowiska na poziomie adekwatnym do swych umiejętności.

Obowiązkowym punktem programu będzie odwiedzenie Dolphin House, na którym uczestnicy będą mogli snurkować wraz ze stadem delfinów liczącym sobie nawet 50 sztuk!

OPIS ŁODZI MARSELIA STAR

45 metrowa stalowa łódź o 5* klasyfikacji ma bardzo wiele do zaoferowania –
przestronna restauracja, dwa salony, dwa pokłady słoneczne, klimatyzowane kajuty, dają nurkom niebywały komfort.

Specyfikacja

Długość : 45 m
Szerokość : 9 m
Pokłady : 4
Materiał : Stal
Wykończenia – tek
Compressors Coltrisub  2 x 250 l/min
Butle Coltrisub – 30 x 12 L

 

Silniki : 2 MAN x 1050 HP
Generator : Daewoo 80 Kw, 125 Kw
Woda słodka : 26 ton
Paliwo : 20 ton
Zodiaki Yamaha 40 hp & 25 hp
Odsalanie : 2 x 1 t dziennie
Nitrox blender

Nawigacja, komunikacja, bezpieczeństwo

Radar, echosonda, radio VHF / HF, EPIRB
Ploter GPS, DSC, telefon satelitarny
Alarmy przeciwpożarowe, system gaśniczy i gaśnice, flary

Kamizelki ratunkowe w każdej kabinie
Tratwy ratunkowe: 2 x 25 osób każda
Zestaw pierwszej pomocy oraz tlenowy

Zakwaterowanie

Liczba gości : 28
Liczba kabin na pokładzie -1 : 4
Rodzaje łóżek na pokładzie – 1 : 2 x DBL, 2 x SGL
Liczba kabin na pokładzie 0 : 8
Rodzaje łóżek na pokładzie 0 : 2 x DBL, 6 x SGL
Liczba kabin na pokładzie +1 : 2
Rodzaje łóżek na pokładzie +1 : 2 x DBL

 

We wszystkich kabinach znajdują się :
– łazienki
– kabiny prysznicowe
– mini bar
– klimatyzacją
– ręczniki

Udogodnienia

Salon z barem oraz lodówką, 
telewizor plazmowy, DVD, nagłośnienie

2 pokłady słoneczne częściowo zacienione z leżakami, stolikami, sofami, materacami
2 x łazienki publiczne i prysznic

 

CENA SAFARI OBEJMUJE:

 

 • 7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu,
 • trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem),
 • polski przewodnik nurkowy,
 • butle 11l (oraz ich napełnianie),
 • balast (bez taśm lub kieszeni balastowych),
 • napoje: kawa, herbata, napoje gazowane,
 • 2  nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia,
 • transfer na trasie: lotnisko - łódź - lotnisko,
 • przelot na trasie Polska-Egipt-Polska
 • napiwku dla załogi - 40 EUR,
 • napiwku dla przewodników 10 EUR,
 • opłata Reef Protection Fee - 15 EUR
 • opłata paliwowa 55 EUR
 • opłaty za port Galib 2 x 25 EUR
CENA SAFARI NIE OBEJMUJE:
 • wizy egipskiej - 25 USD
 • ubezpieczenie nurkowe 90 zł
DOPŁATY ZA NITROX LUB BUTLE 15 L


* nurkowania z użyciem nitrox’u 32:
- 11l -6 Euro/1 butlę /1 nurkowanie
- 15l -7 Euro/1 butlę /1 nurkowanie
- tygodniowy pakiet 11l - 65 Euro
- tygodniowy pakiet 15l - 75 Euro + koszt wynajmu butli 15 L
* butli nurkowych w innym rozmiarze niż 11l (15L-45 Euro/tydzień)
* butli nurkowych typu stage,

DODATKOWE INFORMACJE

DODATKOWE INFORMACJE

Daniel 509564702

Ania 504 334 872 rezerwacje