EGIPT SAFAGA - MAJ 2024

  -  
3650 PLN + 270€

Data wyjazdu:

Data powrotu:

Miejsce:

SAFAGA

Ilość osób:

28
  /  
40
  (wolnych miejsc: 12)

Udostępnij na:

Safaga to niewielka miejscowość położona na południe od Hurghady. Jest to miejsce zdecydowanie spokojniejsze, które oparło się tak wielkiemu napływowi turystów. Sprawia to również, że i miejsca nurkowe są nie tak licznie odwiedzane, jak w rejonie Hurghady. Do najbardziej znanych należą: Salem Express czy Panorama Reef.

 

 

Kairaba Aqua Mondo Resort - Soma Bay

Przyjemny hotel polecany rodzinom z dziećmi; komfortowe warunki wypoczynku, piaszczysta plaża, aquapark, stylowe pokoje, udogodnienia dla najmłodszych gości.

50 m od hotelu, prywatna, piaszczysta, pomost. Dostępne leżaki, ręczniki plażowe, bar na plaży.

Plaża
Rozrywka

Hotel oferuje szeroki zakres rozrywek dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia i wieczorem: animacje, programy rozrywkowe z pokazami na żywo, dyskoteka.

Dla dzieci

Brodzik, pokój zabaw, hotelowy program animacyjny, łóżeczka na zamówienie przed wylotem.

Internet

Wi-fi dostępne w lobby.

Pokoje

Kairaba Aqua Mondo Resort posiada 309 pokoi, które są kwintesencją nadmorskiego komfortu i stylu. Wszystkie pokoje wyposażone są w centralną klimatyzację i telewizor LCD z dostępem do kanałów krajowych i międzynarodowych, łazienkę z prysznicem oraz suszarką do włosów, a także własny balkon lub taras z widokiem na ogród, basen lub morze.

Wyżywienie

All Inclusive obejmuje: śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu w restauracji głównej „Mondo” (codziennie wieczorem oferowane są kolacje tematyczne). Ponadto dostępne: przekąski w „Eat & Go” i barze przy plaży. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w barach na terenie hotelu: barze w lobby (całodobowo), „Terrace Bar” (całodobowo), barach przy basenie (10:00- do zachodu słońca), barze przy plaży (10:00- do zachodu słońca) oraz „The Jetty Bar”. Za dodatkową opłatą: bar „Coco Bar & Gelateria” z lodami oraz świeżo wyciskanymi sokami. Możliwość skorzystania z kolacji w wybranej restauracji ala carte raz na pobyt, za wcześniejszą rezerwacją. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

NURKOWANIE: + 270 EUR

5 dni nurkowych - 2 nurkowanie dziennie z łodzi 


cena pakietu obejmuje :


- balast

- butle 12 l

- przewodnik nurkowy

- napoje

- wyżywienie na łodzi 

MIEJSCA NURKOWE

Abu Kefan Reef

Przepiękna rafa, której ściany opadają nawet do 300 m w dół, z dwoma płaskowyżami – na północy i południu. To doskonałe miejsce dla miłośników podwodnej fotografii. Zobaczysz tu piękne czarne korale i gorgonie. W szczelinach rafy ukrywają się mureny, a wokół regularnie pojawiają się rekiny rafowe, barakudy, żółwie morskie i tuńczyki. Rzadziej także rekiny młoty.

Podczas nurkowania uważaj na silne prądy, a w północno-wschodniej części także na wysokie fale. Nurkowanie do Abu Kefan Reef jest przeznaczone dla zaawansowanych nurków.

Tobia Arbaa

Miejsce nurkowe znane także jako siedem kolumn lub siedem filarów. Swoją nazwę wzięło od słupów, które wystają z piaszczystego dna na głębokości ok. 12 m. Tak naprawdę jest ich pięć, ale dwa z nich są przełamane na pół.

Podczas przepływania od jednego filara do drugiego, zobaczysz miękkie korale, gorgonie, spotkasz skrzydlice, skorpeny, glassfishe, ośmiornice i płaszczki. Są tu też wargacze, barakudy, błazenki, morskie złote rybki, pokolcowate („ryba-chirurg”) i żółwie. Przy dobrej widoczności, to doskonałe miejsce do robienia podwodnych zdjęć. Siedem kolumn jest odpowiednie dla każdego nurka, prądów nie ma wcale lub są bardzo słabe, a głębokość nurkowania to kilkanaście metrów.

Panorama Reef

To, zaraz po Salem Express, najpopularniejsze miejsce nurkowe i jedna z największych raf w Safadze. Inaczej nazywane jest Abu Alama. Główną atrakcją miejsca są pionowe, sięgające ponad 400 m w głąb, ściany koralowców, jaskinie i szczeliny z miękkimi koralowcami i gorgoniami.

Miejsce jest na tyle duże, że spokojnie można wykonać tutaj kilka nurkowań. Trzeba jednak uważać na silne prądy.

W Panorama Reef możesz spotkać rekiny rafowe białopłetwe i rekiny młoty, mureny zielone, skrzydlice, manty, żółwie i wargacze.

Miejsce jest odpowiednie dla nurków na każdym poziomie zaawansowania.

Wrak Salem Express

Statek pasażerski, który w 1992 r. zatonął niedaleko Safagi, do której płynął z Mekki. Jego historia i nienaruszony stan czynią go jednym z najciekawszych wraków nurkowych na świecie.

Zaledwie 20 km od portu docelowego, tuż przed północą, statek uderzył w rafę, wyrywając dziurę w części dziobowej prawej burty. MV Salem Express poszedł na dno w ciągu ok. 20 minut od uderzenia. Na jego pokładzie znajdowało się ponad 600 (oficjalne szacunki, a nieoficjalnie mówi się nawet o ponad 1000!) osób, w większości pielgrzymów wracających z Mekki. Według oficjalnych danych, podczas katastrofy zginęło oficjalnie 470 osób (łącznie z kapitanem). Udało się uratować 180 pasażerów.

Po zatonięciu statku, do wraku wysłano misję nurkową, aby wydobyć stamtąd jak najwięcej ciał ofiar. Nie udało się jednak wydobyć wszystkich, dlatego wrak należy traktować jako podwodną zbiorową mogiłę.

INFORMACJE DODATKOWE

Cena zawiera:

-przelot samolotem

-opłaty lotniskowe

-transfery lotnisko - hotel - lotnisko

-zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym

- wyżywienie wg opisu zakwaterowania

- obsługa instruktorska nurkowego

Cena nie zawiera:

-wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.) o ile zostanie przywrócona (na razie do kwietnia opłata jest zniesiona),

-wycieczek fakultatywnych,

-wydatków osobistych,

- ubezpieczenie nurkowego 120 zł

- Napiwek dla przewodników nurkowych 15 Euro

- wypożyczenia sprzętu nurkowego